Ozon Doping Olarak kullanılır mı?

by Dr. Erol OLGUN
in Blog
Gösterim: 911

Sık sorulan sorulan sorulanlardan birisi de “doping etkisi var mıdır veya sporcularda doping amaçlı kullanılabilir mi?”.

Buna doping demek doğru değildir, zira ozon, oksijenlenmeyi arttıran doğal bir tedavi yöntemidir. Sporcularda ozon tedavisi ile performans maksimum düzeye çıkarılmaktadır. Batıda özellikle Almaya’da iş adamları ve sporcular yoğun bir şekilde ozon tedavisi almaktadırlar. Sınava hazırlanan öğrencilerdede sıklıkla kullanılmaktadır. Olimpiyatlara katılan sporcuların ve pekçok ünlü futbol klübünün müsabakalardan önce sporcularına ozon terapi uyguladıkları bilinmektedir.

Ozon tedavisi alanların çoğunluğu sıklıkla “yeniden doğmuş gibiyim, yerimde duramıyorum, birkaç saatlik uyku bana yetiyor, ağacı kökünden sökebilirim” ifadelerini kullandıklar görülür.

Devamını oku

Sınava hazırlanan öğrenciler üzerindeki etkileri

by Dr. Erol OLGUN
in Blog
Gösterim: 440

Öğrenciler Arasında yapılan bilimsel çalışmalarda spor yapan öğrencilerin daha zeki olmasının nedeni, egzersiz ile vücuttaki oksijenlenmeyi arttırmış olmalarıdır. Sınavlara hazırlanan öğrencilerde uygulanan ozon tedavisinin dikkati, konsantrasyonu ve belleği artırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir. 

 

Bel Fıtığı için ameliyat olmak istemiyorum.

by Dr. Erol OLGUN
in Blog
Gösterim: 875

Bel fıtığı, bel ve bacağa yayılan AĞRILARIN başlıca sorumlularındandır. Mekanizma olarak, ya sinirler üzerine mekanik baskı söz konusudur ya da diskin içersinde bulunan nükleus pulpozus dediğimiz jöle kıvamındaki yapıdan salgılanan bazı kimyasal maddelerin etkisi ile oluşan ve bizim inflamasyon dediğimiz hadise başlıca AĞRI kaynağıdır.

Devamını oku