Ozon Doping Olarak kullanılır mı?

by Dr. Erol OLGUN
in Blog
Gösterim: 618

Sık sorulan sorulan sorulanlardan birisi de “doping etkisi var mıdır veya sporcularda doping amaçlı kullanılabilir mi?”.

Buna doping demek doğru değildir, zira ozon, oksijenlenmeyi arttıran doğal bir tedavi yöntemidir. Sporcularda ozon tedavisi ile performans maksimum düzeye çıkarılmaktadır. Batıda özellikle Almaya’da iş adamları ve sporcular yoğun bir şekilde ozon tedavisi almaktadırlar. Sınava hazırlanan öğrencilerdede sıklıkla kullanılmaktadır. Olimpiyatlara katılan sporcuların ve pekçok ünlü futbol klübünün müsabakalardan önce sporcularına ozon terapi uyguladıkları bilinmektedir.

Ozon tedavisi alanların çoğunluğu sıklıkla “yeniden doğmuş gibiyim, yerimde duramıyorum, birkaç saatlik uyku bana yetiyor, ağacı kökünden sökebilirim” ifadelerini kullandıklar görülür.

Devamını oku

10 yıldır şeker hastalığım var. Ozon tedavisinden ne gibi fayda görürüm.

by Dr. Erol OLGUN
in News
Gösterim: 232

Diyabet, yani şeker hastalığı, pankreastan yetersiz düzeyde insulin hormonu salgılanması ya da hücrelerin insulin hormonuna karşı gösterdiği direnç sonucu ortaya çıkar. 

İnsülin hormonu, hücrelerin en önemli yakıtı olan kandaki şekerin hücre içine girip hücrenin yaşamsal fonksiyonları için kullanılmasından sorumludur. Şeker hastalığında insulin yeterli düzeyde salgılanmadığından ya da hücreler insulin hormonu uyarısına cevap vermediğinden, şeker hücre içerisine giremez ve kanda aşırı düzeyde artar. Şeker hücre içine girip enerji kaynağı olarak kullanılamadığında vücut enerji kaynağı olarak yağ dokusunu yıkmaya başlar.

Devamını oku

Sınava hazırlanan öğrenciler üzerindeki etkileri

by Dr. Erol OLGUN
in Blog
Gösterim: 252

Öğrenciler Arasında yapılan bilimsel çalışmalarda spor yapan öğrencilerin daha zeki olmasının nedeni, egzersiz ile vücuttaki oksijenlenmeyi arttırmış olmalarıdır. Sınavlara hazırlanan öğrencilerde uygulanan ozon tedavisinin dikkati, konsantrasyonu ve belleği artırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir.